Silestone-Red-Original

Czym jest kwarcogranit?

Kwarcogranit / konglomerat kwarcowy to połączenie starannie dobranych naturalnych surowców oraz zaawansowanej żywicy technologicznej. Materiał ten jest odporny na typowe kuchenne i łazienkowe zabrudzenia oraz kwasy. Ponadto jego powierzchni nie trzeba impregnować, nawet w przypadku najjaśniejszych kolorów. Z uwagi na dużą zawartość naturalnego kwarcu (ok 95 %) materiał ten jest wysoce odporny na zarysowania.

Wykorzystanie kwarcogranitu w budownictwie

Kwarcogranit z uwagi na swoje właściwości jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do produkcji blatów kuchennych i łazienkowych. Bardzo duża ilość dostępnych odcieni sprawia, że możemy go dopasować do każdego wnętrza. Ma zbliżoną twardość do kamienia naturalnego, ale jest od niego lżejszy, bardziej spójny i elastyczny. Ta cecha sprawia, że nawet duże elementy wykonane z kwarcogranitu są odporne na uszkodzenia. Z uwagi na występowanie płyt w grubościach od 12 mm do 30 mm, materiał wykorzystywany jest również do wykonywania okładzin ściennych i podłogowych, schodów, a także parapetów. Należy jednak pamiętać, że możemy go stosować tylko wewnątrz pomieszczeń. 

Producenci i kolorystyka

Silestone-Red-Original

Silestone to nasz top of the top. Materiał tego Hiszpańskiego producenta (Grupa Cosentino) stosujemy z powodzeniem od lat i jesteśmy autoryzowanym wykonawcą. Jego powierzchnia łatwo się czyści, co ma duże znaczenie w przypadku blatów kuchennych i łazienkowych. Producent dobrze reaguje na zmieniające się trendy w architekturze i odświeża ofertę dostępnych kolorów. Ponadto firma posiada w Polsce swoje przedstawicielstwo i centrum dystrybucyjne. Opiekunowie handlowi zawsze służą pomocą i od ręki rozwiązują wszelkie problemy – takie podejście jest podstawą dobrej współpracy zarówno dla wykonawcy, jak i obiorcy końcowego.

Santamargherita2

Santamargherita to włoski producent konglomeratów kamiennych. Kwarcogranity z lini SM Quartz to pierwszy tego rodzaju materiał, który był obrabiany w naszej firmie. Powierzchnię również cechuje wysoka odporność na plamienie oraz zarysowania. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzamy, że materiał jest jednym z najlepszych.