Czym są spieki?

 

Spieki kwarcowe to wielkoformatowe płyty gresowe lub inaczej mówiąc płyty spiekane. Wytwarzane są z naturalnych materiałów takich jak iły łupkowe, skały granitowe i pigmenty ceramiczne poprzez prasowanie ich odpowiedniej mieszaniny (nacisk 800 ton na metr kwadratowy!), a następnie wypalenie w piecu o temperaturze 1220 stopni. Technolagia ta pozwala na wytworzenie płyt, których praktycznie nie można zaplamić oraz porysować.

Twórcą tego produktu jest włoska firma LAMINAM. Na polskim rynku dostępne są gresy wielkoformatowe kilku innych firm np. Sil Ceramische, Kerlite, Mirad, Ariostea czy FMG. Są to firmy, które kupiły technologię od firmy LAMINAM lub produkują własne linie kolorystyczne w fabrykach LAMINAM. 

Nasza firma zajmuje się dystrybucją oraz wykonuje gotowe elementy wyłącznie z płyt sygnowanych logiem LAMINAM, ponieważ mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości. W Polsce istnieje centrum dystrybucji na środkową i wschodnią Europę - co przekłada się na dużą dostępność płyt. Poza tym kolekcja płyt LAMINAM jest na tyle bogata i różnorodna, że z pewnością każdy znajdzie odpowiedni kolor dla siebie.

 

Formaty i kolekcje

Format: Laminam 3+, 3000mm x 1000mm

Kolekcja BLEND

 

 

Kolekcja CALCE

 

 

Kolekcja COLLECTION

 

 

Kolekcja ECON